O výrobě

Jaká mýdla vyrábíme? 

Mýdla produkujeme jak metodou za studena (Cold Process) tak náročnější metodou za tepla (Hot Process). Mýdla vyráběná metodou za studena mohou být designově zajímavější, a proto v naší nabídce převažují. Nenechte se ale mýlit, že by byla vyráběna za nízkých teplot, jak by se mohlo z názvu zdát, během zmýdelnění (v gelové fázi) se teploty pohybují kolem 70°C. Oproti tomu proces výroby za tepla umožňuje přidání dalších pečujících složek, a tak sice není mýdlo nejkrásnější na pohled, ale bude pro vás jak příjemné pohlazení.
Veškerá mýdla, která u nás najdete jsou netoxická pro přírodu, veganská, bez syntetických složek a bez palmového oleje.

Jak mýdla vyrábíme?

Žádné předpřipravené hmoty u nás nehledejte. Každé mýdlo začíná navážením jednotlivých surovin podle receptury, zahříváním, chlazením, mícháním a přelíváním do výsledných forem. Mýdlo pak minimálně měsíc zraje a následně je s láskou a pečlivostí připraveno pro vás, ať už zabalené do vytuněného obalu či krabičky nebo jen tak bezobalově.

Jaké používáme oleje do výroby mýdel?

Najít ten správný poměr mezi použitými oleji, aby mýdlo bylo dostatečně pěnivé, ale zároveň vydrželo nějaký ten pátek, a dalšími přísadami, které vykouzlí tu nezaměnitelnou vůni, stálo mnoho hodin práce a zkušebních vzorků. S následovnou certifikací a dermatologickými testy nám trvalo více jak dva roky než vám naše miláčky můžeme naservírovat. Základem každého našeho mýdla je bambucké máslo, které mýdlu dává potřebnou tvrdost a odolnost proti rozmáčení. Dále ve složení najdete olivový olej kvůli jeho příznivým vlastnostem na pokožku, kokosový olej propůjčující mýdlu potřebnou bohatou ale jemnou pěnu, slunečnicový olej jako zástupce kvalitní místní suroviny, rýžový olej pro své pečující vlastnosti, které zjemní mýdlo a kakaové máslo posilující tvrdost a jemnosti finálního produktu.

Jaké jsou další suroviny použité k výrobě mýdel?

Mýdla obsahující ovesné hedvábí mají blahodárný a zklidňující účinek pro pokožku a vyhnuli jsme se použití neveganské suroviny - hedvábných vláken bource morušového.
Kyselina citrónová přeměněná při výrobě na citrát zabraňuje tvorbě usazenin a vaše koupelna tak bude stále svěží.
Laktát sodný se stará o odolnější mýdlo proti rozmáčení a jeho vyváženou tvrdost.

Jsou výrobky veganské?

Ano, všechny kromě mastí obsahující lanolin, který zbývá při výrobě vlny. Dodavatele této suroviny jsme si vybírali zvláště pečlivě, abychom si byli jistí, že nebylo žádnému zvířeti ublíženo. Zároveň máme zaručeno, že je surovina chemicky čistá a bez stop pesticidů. 

Používáte při výrobě palmový olej?

Ne. Nechceme vyrábět produkty, které palmový či palmojádrový olej obsahují. Nevěříme ani certifikátu RPSO pro dodržování udržitelného hospodaření s palmovým olejem a nechceme trh s palmovým olejem podporovat. Dokážeme palmový a palmojádrový tuk nahradit kvalitnějšími oleji.

Odkud používáte suroviny?

Pokud to hygienická norma dovolí, používáme své zdroje, jinak se snažíme preferovat místní dodavatele. Máme navázanou spolupráci například s vinařstvím Vajbar. Naše dodavatele jsme si pečlivě prověřovali po celou dobu vývoje produktů.

Budou k dispozici i kurzy teorie a praxe k výrobě přírodní kosmetiky?

Ano, v naší provozovně tyto kurzy chceme nabídnout pro širokou veřejnost. Rádi Vás do světa tajů přírodní kosmetiky zasvětíme. Pokud máte o něco konkrétního zájem, neváhejte nás kontaktovat. Je možné se domluvit i na individuálním kurzu pro Vaši rodinu, přátele či kolegyně a kolegy.

Je možné u vás objednat svatební mýdla?

Ano, rádi s Vámi představu prodiskutujeme a vytvoříme výrobek dle Vašich představ.